Logo Działamy - Aktywizujemy - Rozwijamy

Projekty i Akcje

Global Mentoring Walk Poland

GMW 5

Święto Kobiecości i darmowe doładowanie akumulatorów - tak bardzo trafnie podsumowała tegoroczny spacer mentoringowy jedna z Mentee.

(wszystkie foto: Beata Lechowicz) 

 

Sobota, 5 marca 2016 godz. 11.00. Spod Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich w Warszawie, wyruszył wyjątkowy Spacer Mentoringowy (Mentoring Walk). Spacer był jednym z ponad 87 Spacerów Mentoringowych, odbywających się tego samego dnia w różnych częściach świata. Jego wyjątkowość polega na unikatowej formule wspólnych Mentoringowych Spacerów, osoby dzielącej się swoim doświadczeniem (Mentora) i osoby mentorowanej/pobierającej porady (Mentee).

GMW 4Warszawska, piąta już edycja Spaceru Mentoringowego (Global Mentoring Walk) połączyła 5 marca w Łazienkach Królewskich 90 par mentoringowych. W roli Mentora lub Mentorki wcielili się wybitni Liderzy i Liderki oraz Najwyższa Kadra Zarządzająca, reprezentująca świat biznesu, polityki, organizacji społecznych i akademickich.

W role Mentees wcieliły się kobiety, które chcą zmieniać świat oraz swoją rzeczywistość na lepszą, dla siebie i innych. Była to unikalna okazja dla Mentee do przeprowadzenia rozmowy i posłuchania dobrych porad od Mentora ? osoby z większą wiedzą życiową i zawodową.

- Cieszymy się z rekordowej frekwencji, inspirujących rozmów oraz wspanialej energii towarzyszącej całemu wydarzeniu. Dziękujemy za wiele ciepłych słów i podziękowań od uczestników. Nam - organizatorkom spotkania ? dają wielką motywację i siłę do podejmowania kolejnych działań w ramach idei Vital Voices. Mamy nadzieję, że możliwość poznania osób, które łączą podobne wartości i chcą zmieniać świat na lepszy, doda wszystkim wiary i determinacji w realizacji postawionych celów. Dr Daria Mejnartowicz, Flag Bearer GMW Poland.

GMW 3W tegorocznej edycji wzięło udział 230 osób, w tym również pary mentoringowe z 11 największych globalnych korporacji działających w Polsce, będących uczestnikami Programu Mentoringowego Vital Voices Poland, LeadersIN. Więcej

- Bardzo mnie cieszy, że w wydarzeniu wzięli udział także Panowie. Idea szerzona przez Vital Voices bowiem nie ma płci, a zaangażowanie przedsiębiorczych mężczyzn nie tylko z wysokimi kompetencjami menedżerskimi, ale także z psychologicznymi, społecznymi czy prakseologicznymi pozwoli zapewne maksymalizować potencjał kolejnych pokoleń, dając możliwość lepszego przygotowania następców na ważne stanowiska czy realizowania innowacyjnych pomysłów biznesowych. Anna Suplewska-Kocyło, Mentee 2016 GMW.

- W sobotę 5 marca spotkało się dużo dobrej energii. Tego rodzaju spotkania są często, z mojego doświadczenia, jedynie miłym gadaniem. A w Łazienkach działanie i naprawdę dobra zmiana wisiały w powietrzu. Ponadto tak jak zostało zapowiedziane, również mentorzy zyskiwali na spotkaniu. A ja na pewno (m.in na temat mojego sposobu komunikowania się!). Otwartość i energia do działania, też na rzecz dobra innych, emanowały z mojej Mentee. Cieszę się, że było na Walku trochę mężczyzn. Wtedy, jak myślę i mam nadzieję, ciągle odkrywamy od nowa, że obydwie części ludzkości mogą się z szacunkiem i radością dopełniać. Prof. Olaf Żylicz, Mentor 2016 GMW, Director, Warsaw University of Technology Business School.

Pomysłodawcą Global Mentoring Walk była Geraldine Laybourne, Prezes Oxygen Media w USA w 1997 roku, partnerka biznesowa jednej z najbardziej wpływowych kobiet świata, Oprah?y Winfrey. Geraldine Laybourne w Polsce najbardziej może się kojarzyć jako kreatorka i pierwsza właścicielka telewizyjnego kanału dziecięcego Nickelodeon. Wypełniony od rana do nocy grafik Geraldine nie pozwalał jej spotykać się ze wszystkimi kobietami, które chciały się od niej uczyć i korzystać z jej rad. Zamiast odmawiać, zaproponowała, żeby dołączyły do jej codziennego spaceru i tak wspólne przechadzki stały się wkrótce praktyką, która zainspirowała świat i trwa już prawie 20 lat.

5 marca 2016, Global Mentoring Walk odbył się w 87-u miastach na terenie 59 krajów, m.in.: Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Serbii, Brazylii, Izraelu, Bangladeszu, Haiti, Libanie, Malezji, Gwatemali, Sal Salwador, Liberii, Nepalu, Peru, Katarze, Vanatu, Malawi, Zimbabwe, Saint Lucia, Togo, Kambodży, Ghanie, Tajlandii, Jemenie, Ugandzie, Malezji, Egipcie, Ugandzie, Indiach, Kenii, Kamerunie, na Ukrainie. Wszędzie tam gdzie aktywnie działają kobiety związane z fundacją Vital Voices, a więc także w Polsce. Podczas wspólnej przechadzki, Mentorzy i Mentees dyskutowali na temat swoich wyzwań zawodowych, dzielili się doświadczeniami i budowali relację Mentor/Mentorka ? Mentee.

GMW 1- To była wspaniała impreza ? pełna energii, solidarności kobiet i wymiany doświadczeń. Gratuluję całemu Zespołowi VVPl i deklaruję chęć współpracy ze strony Między- narodowego Forum Kobiet Nauki i Biznesu przy SGH przy organizacji Global Mentoring Walk 2016. Ewa Rumińska- Zimny, Mentorka 2016 GMW.  

W tym roku Vital Voices zaprosił do swojego programu jako Partnera Strategicznego wyjątkową firmę. Firmę, która od 130 lat jest kojarzona nie tylko z urodą i innowacjami, ale przede wszystkim z działaniami na rzecz kobiet. Marka AVON jest związana z organizacją Vital Voices globalnie jak i lokalnie, ponieważ idea rozwoju kobiet jest szczególnie bliska jej sercu. AVON stawia kobiety na pierwszym miejscu ? to firma, która nie tylko dostarcza piękno wprost do drzwi, ale też te drzwi otwiera szeroko na świat.

Partner Główny: AVON Cosmetics Poland

Partnerzy Strategiczni: Łazienki Królewskie, CITI Women?s Network Poland, Novartis Poland

Patron: Sukces Pisany Szminką, Fundacja Porozumienie Bez Barier, Novartis Poland

Patroni Medialni: Magazyn Madame, Perspektywy, BusinessWoman&Life Magazine, Planeta Kobiet.pl, Magazyn LA VIE, Kobiety w Biznesie, Manager na Obcasach.pl, Mama na Obcasach.pl

Partnerzy: Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, ALTKOM Akademia, CH2M HILL, Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej, Foundation for Strategic Competence Development (FSCD), Akademia Leona Koźmińskiego, Międzynarodowe Stowarzyszenie Ekspertów Komunikacji i Przywództwa (IACL), Kurhaus Publishing, Kinga Pienińska, Fundacja BezMiar, Restauracja Belvedere, MEDEXO PL, SHE XO Deloitte, Studio 1

facebook_page_plugin
2021  Fundacja BezMiar   globbers joomla templates