Logo Działamy - Aktywizujemy - Rozwijamy

Chochla Szczęścia

Projekt Chochla Szczęścia aktywizuje młodzież z Góry Puławskiej w ramach programu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży RÓWNAĆ SZANSE

Zapraszamy na fanpage projektu:
https://www.facebook.com/chochlaszczescia/?fref=ts

Kontakt do młodzieży poprzez maila:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MŁODZIEŻ SIĘ SZKOLI

Uczestnicy projektu nieustannie biorą udział w warsztatach oraz szkoleniach, aby cały czas doskonalić się oraz rozwijać.
W sierpniu 2016 roku odbyły się warsztaty z panią Elżbietą Fijołek - właścicielką ?Giełdy Eventów?. Dotyczyły one tematu zdobywania partnerów i skutecznego nawiązywania kontaktu ze sponsorami. Spotkanie przybliżyło również co nieco kwestię promocji w mediach. Na nim odbyła się też analiza wrześniowego wydarzenia, którym był piknik.
We wrześniu 2016 roku młodzież zorganizowała spotkanie z panem Kamilem Lewandowskim, czyli redaktorem naczelnym ?Kuriera Gminy Puławy?. Na zajęciach został założony fanpage oraz e-mail ?Chochli Szczęścia?. Warsztaty przybliżyły tematykę prasy.
W styczniu 2017 roku mimo zasłużonego odpoczynku w postaci ferii zimowych uczestniczy ?Chochli Szczęścia? umówili kolejne ciekawe zajęcia.
23 stycznia warsztaty przeprowadziła pani Agnieszka Krawiec - dziennikarka ?Polskiego Radia Lublin?. Adresaci szkolenia mieli okazję zobaczyć jak wyglądają informacje, które czyta się w radiu oraz dowiedzieć czegoś o  pracy w takim miejscu. Młodzież przeprowadziła ze sobą wywiady, a później udzieliła oficjalnego wywiadu do audycji.
24 stycznia odbyły się warsztaty na temat skutecznego działania. Przygotowała je pani Justyna Kowalczyk, która jest nauczycielką wychowania fizycznego w I LO im ks. J. A. Czartoryskiego w Puławach, a oprócz tego mistrzynią Polski weteranów w skoku w dal i w biegu przez płotki.
Uczestnicy spotkania po opracowaniu konkretnych działań poćwiczyli umiejętność przewidywania ewentualnych przeszkód oraz szukali możliwości ich likwidacji. Każdy mógł też odkryć swoją indywidualną rolę w grupie. Nowe wiadomości z pewnością przydadzą się przy realizacji kolejnych działań ?Chochli Szczęścia?.
25 stycznie najpierw zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu savoir -vivre, a dokładniej - poprawnego zachowania się przy stole, przygotowała je pani Karolina Rudnicka ze Szkoły Dobrych Manier. Oprócz danego tematu warsztaty poruszały kwestię odpowiedniego ubioru do różnych okazji oraz podawania dłoni. Wiadomości przydadzą się każdego dnia.
Drugie spotkanie tego dnia przybliżyło sprawę makijażu. Warsztaty przeprowadziła pani Sylwia Jagielska - nauczycielka w szkołach kosmetycznych, wykładowca oraz instruktorka wizażu.
Adresatki szkolenia zostały oczarowane przez makijaże autorstwa pani Sylwii. Dziewczęta dowiedziały się błędach w makijażu i jak odpowiednio dobierać kosmetyki, a także udzielono kilka rad na temat drogeryjnych produktów. Po teorii nadszedł czas na praktykę.

tekst: Elżbieta Serewiś

WIELKA UCZTA

20 października odbyło się ostatnie z planowanych działań "Chochli Szczęścia" - Wielka Uczta. Działanie to miało charakter podsumowania piętnastomiesięcznej ciężkiej, ale też przyjemnej pracy. Po powitaniu gości młodzież krótko opowiedziała o swoich wszystkich wyjazdach, spotkaniach, dokonaniach. Następnie, aby uatrakcyjnić Ucztę o drobne upominki prowadzący przeprowadzili quiz o "Chochli Szczęścia". Pod koniec zostały wręczone podziękowania osobom i przedstawicielom instytucji za wspieranie projektu. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez młodzież, każdy uczestnik Wielkiej Uczty otrzymał też folder z przepisami, którymi projektowicze chcieli się podzielić.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które śledziły nasze postępy, a także nas wspierały w każdy możliwy sposób

Uczestnicy Projektu "Chochla Szczęścia" 

PRACOWITE WAKACJE

1 foto: Antek Serba

21 czerwca odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy "Cukier Lukier" w Lublinie, gdzie wspólnie mieliśmy możliwość obserwacji technik wykonywania cukierków i lizaków. Poznaliśmy sposób ręcznego wyrabiania słodkości, dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek, a na koniec sami zabraliśmy się za tworzenie swoich własnych słodyczy.

Przez okres wakacji wcale nie próżnowaliśmy.

Najpierw 2 lipca razem przygotowaliśmy stoisko, którym promowaliśmy swoją działalność na Święcie Truskawki odbywającym się na stadionie w Górze Puławskiej.

Ważnym dniem okazał się 23 sierpnia, kiedy to zintegrowaliśmy się z inną grupą projektową, która zajmowała się fotografią. Nasi goście, działający pod nazwą "Inkubator Kreatywności" odwiedzili nas, by opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem projektu, wymienić się zdaniami, a przede wszystkim żeby miło spędzić czas i poznać się. Nie zabrakło gier i zabaw integracyjnych, dobrego jedzenia, a nawet sesji zdjęciowej.

Ostatnie wakacyjne działanie odbyło się 26 sierpnia, również na stadionie w Górze Puławskiej, gdzie ponownie rozłożyliśmy swoje stanowisko w związku z Powiatowymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi.

tekst: Antoni Sarba

2 3 4

5 6 7

8 9 10

WOLONTARIAT W SPECJALNYM OŚRODKU WYCHOWAWCZYM IM. KLARY STASZCZAK W PUŁAWACH

DSC 0350 (Medium) foto: Antoni Sarba

31 maja udaliśmy się do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. Klary Staszczak w Puławach, w celu pieczenia słodkości z podopiecznymi. Pod nadzorem kucharza - Macieja Krawczyka przygotowaliśmy bardzo dużo ciasteczek oraz koktajl truskawkowy. Po pracy przyszedł czas na drobną degustację. Wizyta o charakterze wolontariatu przyniosła nam wiele satysfakcji i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

3 czerwca ponownie odwiedziliśmy Ośrodek. Tym razem współpracowaliśmy z Fundacją BezMiar, która zorganizowała Dzień Dziecka Na Sportowo. Po dotarciu na miejsce odbyły się biegi, w których brały udział przedszkolaki, klasy podstawówki i gimnazjów, a także dorośli. Po biegach indywidualnych odbyła się sztafeta. W tym czasie uczestnicy projektu fotografowali i obstawiali trasę. Ciekawym punktem całego wydarzenia okazała się dogoterapia, czyli pokazy posłuszeństwa psów. Na koniec imprezy odbyło się rozdanie nagród dla biegaczy.

tekst: Antoni Sarba

DSC 0021 (Medium) DSC 0022 (Medium) DSC 0025 (Medium)

DSC 0050 (Medium) DSC 0107 (Medium) DSC 0120 (Medium)

DSC 0157 (Medium) DSC 0180 (Medium) DSC 0199 (Medium)

DSC 0205 (Medium) DSC 0229 (Medium) DSC 0244 (Medium)

DSC 0258 (Medium) DSC 0281 (Medium) DSC 0289 (Medium)

DSC 0296 (Medium) DSC 0300 (Medium) DSC 0316 (Medium)

DSC 0336 (Medium) DSC 0366 (Medium)

facebook_page_plugin
2022  Fundacja BezMiar   globbers joomla templates