MŁODZIEŻ SIĘ SZKOLI

Uczestnicy projektu nieustannie biorą udział w warsztatach oraz szkoleniach, aby cały czas doskonalić się oraz rozwijać.
W sierpniu 2016 roku odbyły się warsztaty z panią Elżbietą Fijołek - właścicielką ?Giełdy Eventów?. Dotyczyły one tematu zdobywania partnerów i skutecznego nawiązywania kontaktu ze sponsorami. Spotkanie przybliżyło również co nieco kwestię promocji w mediach. Na nim odbyła się też analiza wrześniowego wydarzenia, którym był piknik.
We wrześniu 2016 roku młodzież zorganizowała spotkanie z panem Kamilem Lewandowskim, czyli redaktorem naczelnym ?Kuriera Gminy Puławy?. Na zajęciach został założony fanpage oraz e-mail ?Chochli Szczęścia?. Warsztaty przybliżyły tematykę prasy.
W styczniu 2017 roku mimo zasłużonego odpoczynku w postaci ferii zimowych uczestniczy ?Chochli Szczęścia? umówili kolejne ciekawe zajęcia.
23 stycznia warsztaty przeprowadziła pani Agnieszka Krawiec - dziennikarka ?Polskiego Radia Lublin?. Adresaci szkolenia mieli okazję zobaczyć jak wyglądają informacje, które czyta się w radiu oraz dowiedzieć czegoś o  pracy w takim miejscu. Młodzież przeprowadziła ze sobą wywiady, a później udzieliła oficjalnego wywiadu do audycji.
24 stycznia odbyły się warsztaty na temat skutecznego działania. Przygotowała je pani Justyna Kowalczyk, która jest nauczycielką wychowania fizycznego w I LO im ks. J. A. Czartoryskiego w Puławach, a oprócz tego mistrzynią Polski weteranów w skoku w dal i w biegu przez płotki.
Uczestnicy spotkania po opracowaniu konkretnych działań poćwiczyli umiejętność przewidywania ewentualnych przeszkód oraz szukali możliwości ich likwidacji. Każdy mógł też odkryć swoją indywidualną rolę w grupie. Nowe wiadomości z pewnością przydadzą się przy realizacji kolejnych działań ?Chochli Szczęścia?.
25 stycznie najpierw zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu savoir -vivre, a dokładniej - poprawnego zachowania się przy stole, przygotowała je pani Karolina Rudnicka ze Szkoły Dobrych Manier. Oprócz danego tematu warsztaty poruszały kwestię odpowiedniego ubioru do różnych okazji oraz podawania dłoni. Wiadomości przydadzą się każdego dnia.
Drugie spotkanie tego dnia przybliżyło sprawę makijażu. Warsztaty przeprowadziła pani Sylwia Jagielska - nauczycielka w szkołach kosmetycznych, wykładowca oraz instruktorka wizażu.
Adresatki szkolenia zostały oczarowane przez makijaże autorstwa pani Sylwii. Dziewczęta dowiedziały się błędach w makijażu i jak odpowiednio dobierać kosmetyki, a także udzielono kilka rad na temat drogeryjnych produktów. Po teorii nadszedł czas na praktykę.

tekst: Elżbieta Serewiś