Logo Działamy - Aktywizujemy - Rozwijamy

Projekty i Akcje

Panel Sprawni Niepełnosprawnością

4x1

Reprezentują organizacje pozarządowe, służbę zdrowia czy administrację publiczną. Są matkami, żonami, działaczkami społecznymi, pracownicami.

Zwykłe Niezwykłe Osoby.

Zgodziły się wystapić w panelu i porozmawiać o sytuacji rodzin, w których jest osoba wymagająca nieustannej opieki.

Przedstawiamy każdą z osobna:

K.Lukasiewicz na wwwKatarzyna Łukasiewicz

Prezes Fundacji Oswoić Los
Jak siebie określa: szczęśliwa i spełniona kobieta. Mama dwóch ukochanych córeczek Julki i Hanki, która swoją niepełnosprawnością pokazuje, jak bardzo warto żyć.

Przez wiele lat pracowała jako lektor języka angielskiego na jednej z lubelskich uczelni.

Założyła i kieruje bardzo aktywnie działającą Fundacją Oswoić Los ? jej życiem napisana pasja.
Misją fundacji jest roztaczanie opieki nad całą Rodziną, którą dotknęła niepełnosprawność. W tym celu FOL aktywizuje rodziców, rodzeństwo i dziadków Podopiecznych do działania na wielu różnych płaszczyznach.
Organizuje cykliczne warsztaty, coroczne zjazdy, pikniki rodzinne oraz bal charytatywny ?Serca Dla Dzieci?. Zachęca opiekunów do udziału w codziennej pracy Fundacji. Oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Pomaga kontaktować rodziny z mediami, jeśli wymaga tego sytuacja. Ważnym elementem pracy fundacji jest również oswajanie z ?odmiennością?, pokazywanie, że różnorodność jest normą, nie wyjątkiem!
Fundacja wydaje publikacje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, mające na celu oswajanie niepełnosprawności.
Prowadzi też portal informacyjno-społecznościowy damy-rade.org, poruszający wiele istotnych dla osób niepełnosprawnych i ich bliskich tematów.

Działania Fundacji Oswoić Los są dostrzegane i doceniane nie tylko na płaszczyźnie lokalnej, czy krajowej, ale też europejskiej. W 2015 roku Fundacja Oswoić Los otrzymała prestiżową Europejską Nagrodę Obywatelską, przyznawaną przez Parlament Europejski!

E.Seredyn na www

Elżbieta Seredyn

Wiceminister w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej od listopada 2012 roku. Odpowiedzialna za pomoc społeczną i politykę rodzinną. W swojej pracy przywiązuje wielką uwagę do wsparcia systemu opieki nad najmłodszymi pozostającymi w pieczy zastępczej, osób na skraju wykluczenia społecznego jak i aktywizacji seniorów. Kompleksowe wsparcie rodziny to cel nadrzędny w budowaniu zdrowego społeczeństwa.

Ukończyła Wydział Rewalidacji i Resocjalizacji Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Jest również absolwentką studiów podyplomowych z zakresu organizacji pomocy społecznej, niedostosowania społecznego i resocjalizacji oraz z zakresu pedagogiki pracy i zarządzania w placówkach edukacyjnych
i opiekuńczych. Karierę zawodową rozpoczęła od pracy jako pielęgniarka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, następnie pracowała jako pedagog w placówce dla dzieci niepełnosprawnych w Puławach, a w ostatnich latach w jednostkach administracji samorządowej i rządowej.

Całe swoje życie zawodowe związała z pomocą innym ludziom, za taką postawę otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi ?Za działalność na rzecz społeczności lokalnej? nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

M.Krl na wwwMaria Król

Lekarz medycyny. Od 25 lat Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu, Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu, Rzecznik interesów osób niepełnosprawnych w wielu zespołach eksperckich (MEN, PFRON, CSIOZ).

Stowarzyszenie, którym kieruje, obejmuje kompleksową rehabilitacją i edukacją (w tzw. Systemie Nauczania Kierowanego) osoby na Lubelszczyźnie.

Marię Król i jej stowarzyszenie spotkały m.in. wyróżnienie w Konkursie na Obywatelską Inicjatywę Dziesięciolecia 1989-1999 PRO PUBLICO BONO”(1999), listy gratulacyjne: Ministra Zdrowia (1993), Ministra Pracy (2000), Złoty Krzyż Zasługi (2001), nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego oraz zaszczytny tytuł Kobiety Lubelszczyzny. 

M.Chrociksa na wwwMagdalena Chrościńska-Krawczyk

Pediatra, neurolog dziecięcy

Pracuje w Klinice Neurologii Dziecięcej Dziecięcego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Jej zainteresowania to zaburzenia neurorozwojowe u dzieci, całościowe zaburzenia rozwoju mózgowe porażenie dziecięce.

Współpracuje z Fundacją Rozwoju Psychomotoryki w Warszawie, realizującą program usprawniania dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi wg. Modelu Belgijskiego Procus-Block oraz Holenderską Fundacją Wandafonds, pomagającą dzieciom z
Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w Polsce. Jest polskim koordynatorem EACD (European Academy of Childhood Disability) i współautorką wielu publikacji naukowych.

facebook_page_plugin
2024  Fundacja BezMiar   globbers joomla templates