Lubelscy Ambasadorzy Konkursu "Aktywność Kobiet 2013"

Zapraszamy do zapoznania się z biogramami lubelskich Ambasadorów III edycji Konkursu "Aktywność Kobiet 2013":

AndzrejDropProf. Andrzej Drop

Profesor zwyczajny, lekarz, specjalista z zakresu radiologii ogólnej i zdrowia publicznego, wieloletni konsultant wojewódzki w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej w województwie lubelskim. Od lat związany jest z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie ? kolejno jako doktorant, asystent, adiunkt, a od 1995 r. ? Kierownik I Zakładu Radiologii Lekarskiej z Pracownią Telemedycyny. Czynnie zaangażowany w życie Uczelni pełnił kolejno funkcje: Prodziekana Wydziału Lekarskiego, Prorektora ds. Klinicznych i Szkolenia Podyplomowego, a obecnie ? Rektora.

Jest nie tylko naukowcem, ale także praktykiem i dydaktykiem. Współtworzył Polską Szkołę Radiologii, w której jest wykładowcą. Jest członkiem Polskiej Szkoły Rezonansu Magnetycznego, działaczem Komisji Akredytacyjnej Zakładów Radiologii przy Ministrze Zdrowia oraz współtwórcą programu specjalizacji z radiologii.

Jest członkiem Komitetu Fizyki Medycznej, Radiobiologii i Diagnostyki Obrazowej Polskiej Akademii Nauk oraz Zarządu Głównego Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego.

Od wielu lat zaangażowany w działalność społeczną. Jako lekarz i Rektor uczelni medycznej chętnie wspiera różnego rodzaju akcje na rzecz promocji i profilaktyki zdrowotnej ludności, w szczególności kobiet, zarówno poprzez osobiste uczestnictwo, jak również poprzez objęcie ich swoim honorowym patronatem. Zwolennik zdrowego trybu życia, propagator sportu akademickiego.

Prywatnie pasjonat literatury, dobrej muzyki, tańca, a także dobrej kuchni. W wolnym czasie lubi spacery na łonie natury w gronie najbliższych, a także wyjścia do  filharmonii lub teatru. 

Katarzyna Mieczkowska CzerniakDr. Katarzyna Mieczkowska-Czerniak

Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych. Absolwentka Wydziału Politologii UMCS, gdzie w 2010 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych, oraz podyplomowych studiów z zakresu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka publikacji naukowych oraz absolwentka projektu International Journalism and Society: The Role of the Media in the Modern World w London School of Economics and Political Science. Od 2005 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Zakładu Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii UMCS. W latach 2005-2009 kierowała Akademicką Grupą Medialną UMCS. Pełniła funkcję rzecznika prasowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Od 2009 do 2010 roku była rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej, a następnie rzecznikiem prasowym oraz Dyrektorem Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Bożena LisowskaBożena Lisowska 

Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego, kobieta przedsiębiorcza, współwłaścicielka rodzinnej firmy Domo-System.

Jako radna Sejmiku, wspiera inicjatywy prowadzące do gospodarczego rozwoju regionu. Aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz angażuje się w inicjatywy charytatywne i społeczne na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców województwa lubelskiego. Jest członkiem Stowarzyszenia Lubelska Inicjatywa. Aktywnie działa na rzecz stowarzyszenia Jesteśmy Kroplą. Jest członkinią Klubu Kobiet ONA Lublin.

Bożena Lisowska podejmuje wiele inicjatyw na rzecz budowania kapitału społecznego i podnoszenia aktywności mieszkańców i młodzieży, była inicjatorką powołania Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Zabiega o powołanie Rzecznika Praw Studentów oraz Studenckiego Sejmiku Województwa Lubelskiego przy Urzędzie Marszałkowskim. W 2013 roku Bożena Lisowska zajęła II miejsce w V plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza.

Jej firma od lat współpracuje z Fundacją Fuga Mundi i zatrudnia osoby z niepełnosprawnością. Przedsiebiorstwo działa bardzo dynamicznie i jest wyróżniane i nagradzane w wielu konkursach i rankingach skierowanych do małych i średnich firm. 

PawełPikulaPaweł Pikula

Starosta Lubelski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego.

Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie a także studiów podyplomowych
na Politechnice Lubelskiej o specjalności ?Informatyka w zarządzaniu? oraz na kierunku Menedżer administracji publicznej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji
w Lublinie. Zdał egzamin państwowy na Członków Rad Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.
Pełnił funkcję Burmistrza Miasta Bychawa, Wicestarosty Lubelskiego. W 2001 r. objął stanowisko Starosty Lubelskiego i pełni ją nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Od czterech kadencji jest radnym Powiatu Lubelskiego, a od 2008 r. jest Prezesem Zarządu stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania ?Kraina wokół Lublina?. W 2007 roku wybrany został na stanowisko Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego.

Pasjonat gór, pszczelarstwa, miłośnik sportu, w szczególności siatkówki i narciarstwa. Lubi dobrą książkę, film i muzykę.

 

PrzemysławZaleskiDr inż. Przemysław Zaleski

Dyrektor Wojewódzkiego Biura Geodezji w Lublinie. Absolwent ? SGGW w Warszawie oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Po ukończeniu studiów, zajmował  się pracą naukowo dydaktyczną na Akademii Rolniczej w Lublinie. Tu też obronił swą pracę doktorską.

Piastował stanowisko dyrektora Wydziału Rolnictwa w Urzędzie Wojewódzkim Jest autorem programu budowy Lubelskiego Rynku Hurtowego, a także autorem wdrożenia wszystkich komponentów ?Programu Aktywizacji Obszarów Wiejskich? finansowanego z pożyczki Banku Światowego.

Współtwórca Lokalnych Grup Działania, 26 stowarzyszeń dzięki, którym udało się uaktywnić do działania tysiące mieszkańców wsi, Koła Gospodyń Wiejskich a także inne pozarządowe organizacje. Zrealizowana umowa oznaczała dla beneficjentów w tym zespołów śpiewaczych KGW czy orkiestr strażackich pomoc finansową w zakupie strojów regionalnych i instrumentów, zorganizowanie lokalnych festynów i różnego rodzaju świąt budzących i przywracających do życia stare obrzędy ginącej wiejskiej tradycji.

Poza pracą zawodową, pasją była muzyka szczególnie chóralny śpiew. Realizując się w tej sferze przez wiele lat działałem w chórze akademickim zarówno w Warszawie jak i w Akademii Rolniczej w Lublinie.

Uzyskane nagrody to między innymi: Honorowa Odznaka Ministra Rolnictwa ?Zasłużony dla Rolnictwa?, Nagroda III stopnia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Zarządu Głównego Związku Polskich Zespołów Śpiewaczych i Instrumentalnych.