Mentorki 2017

Każda z nich wyjątkowa. Zarówno przez swoją działalność, osiagnięcia jak również zaangażowanie w pomaganiu innym.

Przedstawiamy je w porządku alfabetycznym:

Anna AugustyniakAnna Augustyniak

Sekretarz Województwa
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Rodzaj działalności: Samorządowa

Pracownik administracji samorządowej z ponad dwudziestoletnim stażem. W latach 2010-2014 Dyrektor Kancelarii Marszałka. Absolwentka studiów magisterskich Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Studia podyplomowe w zakresie Zdrowia Publicznego ? Zarządzanie i Ekonomika w Ochronie Zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz Służby Publicznej na KUL w Lublinie. Pracownik Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie oraz Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Prywatnie mama dwóch synów.

Jako Mentorka chętnie porozmawia:
?          Jak pogodzić pracę zawodową z życiem osobistym
?          Jak skutecznie nawiązywać kontakty
?          Jak przygotowywać się do wystąpień publicznych
?          Jak stworzyć przyjazną atmosferę w zespole

Magorzata Dudek

Małgorzata Dudek

Prawniczka, właścicielka Biura Nieruchomości M-house, założycielka pierwszej w Lublinie Szkoły Dobrych Manier. Biznesowa wizjonerka, w której słowniku słowo ?niemożliwe? nie istnieje. Ale przede wszystkim ? cudowna, pełna zrozumienia dla innych kobieta. To jeden z wielu powodów, dla których klienci ? którzy bywa, że stają się przyjaciółmi ? wracają do jej firm.

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi" ? śmieje się, cytując Einsteina. Ta zasada sprawdza się zawsze.
I choć wiedziała, że będzie trudno, po wieloletniej karierze w obrocie nieruchomościami postanowiła założyć Szkołę Dobrych Manier. A dobre wychowanie postrzega przede wszystkim jako szacunek dla drugiego człowieka ? i właśnie to w Szkole jest najważniejsze. To właśnie tę wiedzę przekazują wykładowcy, wprowadzając słuchaczy/uczestników warsztatów w tajniki szeroko pojętego savoir-vivre?u. Czyli po prostu ? sztuki życia.

- Jako mentorka odpowie:
- Jak budować relacje z klientami
- Jak stworzyć pełen pasji zespół
- Jak stworzyć własny biznes
-
I jak zrobić to wszystko z wdziękiem

Boena Kiedrowska wwwBożena Kiedrowska

Lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, właścicielka Specjalistycznej Przychodni dla Zwierząt "Poliwet". Pasją jej jest pomoc zwierzętom, opieka i ich leczenie.

Podjęła szereg działań edukacyjnych mając ma względzie poprawę losu zwierząt i uczyniła schronisko znaczącym w Polsce ośrodkiem promowania idei ?Mądrej Adopcji?.
Z organizowanych zajęć edukacyjnych korzysta rocznie ok. 1500 uczestników.

Wielu studentów i doktorantów odbywa tu praktyki i staże zawodowe. Schronisko stało się miejscem spotkań ludzi, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.

Powstają Koła i Kluby Przyjaciół Schroniska a także działa efektywny i prestiżowy wolontariat. Każdego roku znajduje dom ok. 1000 psów i ok. 450 kotów, wzrasta liczba udanych adopcji.                       

Utworzyła Lubelskie Egzotarium, łączące w sobie funkcje schroniska, centrum rehabilitacji i ośrodka edukacyjnego oraz unikatowe oczko wodne dla żółwi ozdobnych, przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego. Jej działalność została doceniona i nagrodzona przez kapitułę plebiscytu Dziennika Wschodniego w konkursie Kobieta Przedsiębiorcza 2014. W 2015 r. Mianowana przez Marszałaka Województwa Lubelskiego Ambasadorką Aktywności Kobiet.

Magda KMagdalena Kozłowska

Magdalena Kozłowska mama 14 latka, żona, właścicielka gabinetu kosmetycznego Jasmine.

Kosmetyką zajmuje się od ponat 15 lat, ciągle doskonali swoje umiejętności zawodowe i podnosi kwalifikacje. W pracy stara się być perfekcyjna, aktywnie słuchać bo taki zawód zobowiązuje do dbałości o szczegóły ale również o psychikę i komfort klientów.

Nauczyciel zawodu w szkole kosmetycznej.

Razem ze swoim mężem fotografem prowadzą od niedawna projekt "Matka i córka - więzi"  gdzie poprzez szczytny cel wspierają fundacją Alpch która opiekuje się dziećmi z autyzmem. 
Tak mówią o projekcie: "Projekt ten powstał aby pokazać szczególną więź jaka łączy matkę i córkę. Chcemy uchwycić ten błysk błysk w oku, wspólną radość, czasem troskę. Projekt ten powstał również aby pokazać relację którą być może trudno nazwać, trudno sobie wyobrazić. 
Wspólne zdjęcia są wyjątkową pamiątką i miłym wspomnieniem wspólnie spędzonego czasu. Mogą być również oryginalnym prezentem. 
A wszystko to dla autyzmu.

Prywatnie fanka biegania ale takiego dla siebie, bez maratonów najlepiej o poranku, skrajem lasu nad Zalewem Zemborzyckim. Uwielbia czytać książki, gotować "bez chemii".

Podróże które już za nią i te w planach - to też niekończący się temat.

BBoena ożena Lisowska

Współwłaścicielka firmy rodzinnej Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy S.J.
Firma osiągnęła wiele sukcesów na rynku oraz zdobyła wiele nagród. Dwukrotnie znalazła się w rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm -Gazele Biznesu. Właściciele firmy zostali laureatami Fundacji Fuga Mundi na najlepszego pracodawcę roku, a w 2012 roku firma została wyróżniona w konkursie ?Biznes- dobry wybór? przez Konfederację Pracodawców Lewiatan za stosowanie dobrych praktyk w swojej firmie.

W 2013 roku zajęła II miejsce w V plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza.

Od roku 2010 radna Sejmiku Województwa Lubelskiego. Inicjatorka powołania Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Współuczestniczyła w powołaniu Rady do spraw Polityki Senioralnej. Dzięki między innymi jej inicjatywie został utworzony Studencki Sejmik Województwa Lubelskiego przy Urzędzie Marszałkowskim. Od 2013 roku została koordynatorką strony polskiej w międzynarodowym projekcie rewitalizacji szlaku wodnego E-40 w ramach współpracy transgranicznej Rosja- Białoruś- Ukraina.

Wspiera inicjatywy prowadzące do gospodarczego rozwoju regionu. Aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz angażuje się w inicjatywy charytatywne i społeczne na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców województwa lubelskiego. Pracuje w wielu organizacjach.

Jest organizatorką i inicjatorką wielu akcji społecznych na terenie województwa lubelskiego o charakterze edukacyjnym, kulturowym i socjalnym. Ostatnio przeprowadziła akcję Uśmiechnięta Lubelszczyzna.

W 2013 roku została powołana na Ambasadora Aktywności Kobiet Województwa Lubelskiego.

Od lutego 2015 r. na antenie telewizji internetowej lublin.com.pl prowadzi swój autorski program ?Porozmawiajmy o designie?, w którym promuje innowacyjne narzędzia do wdrażania innowacji a przede wszystkim szeroko pojęty design jako wektor zmiany społecznej.

Joanna OlckaJoanna Olęcka

Bialczanka - Kobieta Aktywna Sercem

Prezes Zarządu w Bialskiej Spółdzielni Socjalnej Progres w Białej Podlaskiej, która jest właścicielem marki Bialskie Cuda.
Spółdzielnia spełnia ważną rolę w życiu lokalnej społeczności, jak i samych członkiń spółdzielni. Przedsiębiorstwo jest miejscem, w którym dzięki pracy, sens życia odnajdują kobiety z kręgu wykluczenia społecznego. Spółdzielnia angażuje się w życie lokalnej społeczności uczestnicząc w imprezach lokalnych, fundując nagrody w konkursach dla dzieci i młodzieży, prowadząc warsztaty z dziedziny rękodzieła, upcyklingu czy odpowiedzialnej mody.
Od czerwca 2016r. spółdzielnia ma prawo do posługiwania się znakiem jakości ?Zakup pro społeczny?.

Spółdzielnia realizuje projekt "Zło dobrem zwyciężaj", podczas którego przeprowadzane są warsztaty w miejscowym zakładzie karnym. Podczas dają dobry przykład na to, jak brać los we własne ręce i samodzielnie pokonać wykluczenie społeczne. W trakcie zajęć, osadzeni szyją także upcyklingowe maskotki, które później są przekazywane potrzebującym dzieciom. Za projekt "Zło dobrem zwyciężaj", spółdzielnia otrzymała w 2016r. nagrodę specjalną od Francuskiej Fondation Up Group.

Spółdzielnia rozpoczęła także cykl warsztatów na terenie miejscowego ośrodka dla uchodźców, pt. "Razem w Pokoju". Warsztaty mają na celu przełamanie barier oraz stereotypów dotyczących uchodźców oraz zagospodarowanie czasu wolnego dla małych dzieci przebywających w ośrodku. W trakcie zajęć uchodźczynie wraz ze swoimi dziećmi malują, przygotowują wspólnie zabawki itp.

Joanna Olęcka znana jest w bialskim środowisku jako bardzo aktywny działacz społeczny. Wyznaje zasadę dawania wędki, a nie ryby i odnosi na tym polu olbrzymie sukcesy. Jest lubiana i szanowana przez przedstawicieli wszystkich, współpracujących z nią instytucji oraz biznes miejscowy i zamiejscowy. Zawsze uśmiechnięta i serdeczna, zaraża innych do wspólnego działania wolontariatu na rzecz miejscowej ludności, niejednokrotnie rezygnując z własnych korzyści.

2Grażyna Stankiewicz

Absolwentka słynnej gdańskiej Topolówki, Historii Sztuki KUL, studium realizacji telewizyjnej PWSFiTw Łodzi i podyplomowej psychologii komunikacji społecznej UMCS. Współtworzyła Gazetę Gdańską i Dziennik Krajowy. Wykładowca Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza oraz UMCS. Od ponad 20 lat związana z TVP SA w Gdańsku i Lublinie. Autorka kilkuset programów w tym cykli dokumentalnych poświęconych historii USA emitowanych w latach 1999 ?2003 w telewizyjnej Jedynce. Reżyser takich dokumentów jak ?Pałac dla Gdańska?, ?Lekcja?, ?Provisorium Kompania Teatr?, ?Ida Haendel ? koncert w sepii?, ?Białe plamy- Kraśnik 1959?, ?Stalag 319?, ?Podwórko z widokiem na obóz?, ?La, la, la, la ? rzecz o Marcinie Różyckim? oraz ?Widzący z Lublina?. Dwukrotna laureatka konkursu na dofinansowanie produkcji filmowych przez Lubelski Fundusz Filmowy oraz laureatka kilku nagród filmowych. Od ponad 4 lat redaktor naczelna ?LAJF magazyn lubelski? ? największego między Wisłą a Bugiem miesięcznika społeczno ? Kulturalnego.

Chętnie porozmawia o: 
- lepszej komunikacji ze sobą i światem zewnętrznym 
- zwiększeniu poczucia własnej wartości 
- przekonaniu, że wszystko jest w zasięgu ręki, a tzw. trudne sprawy są o wiele bardziej proste niż nam się wydaje.

Wiola z rodzinWioletta Wilkos - Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.

Ekonomistka od lat związana z zagadnieniami pozyskiwania funduszy europejskich i aktywnym działaniem na rzecz społeczności lokalnej.

Przewodnicząca Rady Gospodarczej przy Staroście Kraśnickim, członek Powiatowej Rady Pożytku Publicznego, Powiatowej Rady Zatrudnienia, Powiatowej Rady Kobiet oraz Wojewódzkiej Grupy Roboczej ds. Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Integruje mieszkańców poprzez organizację m.in. corocznego FESTIWALU KULINARIÓW i SZTUKI LUDOWEJ, seminariów, warsztatów, szkoleń, spotkań okolicznościowych m.in. DNI KOBIET w których uczestniczy ok. 600 osób z miasta i powiatu, rajdów rowerowych, wyjazdów studyjnych z których skorzystało wielu mieszkańców powiatu i województwa. Prowadzi szereg działań promujących tradycje kulinarne oraz kulturowe które inicjuje razem z producentami oraz mieszkańcami (wydarzenia lokalne i wojewódzkie, jarmarki i kiermasze , targi krajowe, konkursy, wydawnictwa, projekty lokalne i regionalne) uwzględniając również współpracę międzynarodową z krajami UE. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi miasta i powiatu scalając wspólne pomysły i przedsięwzięcia. Służy radą i pomocą wszystkim tym, którzy chcą podejmować inicjatywy szukając źródeł finansowania w zakresie przedsiębiorczości oraz działań społecznych. Dzięki środkom finansowym z LGD Ziemi Kraśnickiej powstały miejsca pracy w inicjatywach przedsiębiorców, wsparto inicjatywy infrastrukturalne w gminach a organizacje pozarządowe mogą liczyć na granty realizując bardzo ciekawe projekty lokalne.

Doświadczenie W. Wilkos opiera również na realizacji szeregu projektów szkoleniowych, doradczych, inwestycyjnych, stażowych pozwalających uzyskać dodatkowe umiejętności i zatrudnienie.

Pomysłodawczyni szeregu konkursów w których biorą udział mieszkańcy powiatu kraśnickiego m.in. dla aktywnych jak PRZEDSIEBIORCA AKTYWNY LOKALNIE oraz LIDER ROKU, KONKURSÓW FOTOGRAFICZNYCH i ARTYSTYCZNYCH oraz wielu KONKURSÓW KULINARNYCH.

Jej priorytetem jest drugi człowiek a otwartość i współpraca z różnymi środowiskami przekłada się na powodzenie podejmowanych inicjatyw z których korzystają mieszkańcy miasta i powiatu.

Monika Zalewa 1wwwMonika Zalewa

Właścicielka i Prezes Zarządu TAX Medica księgowość dla lekarzy, współwłaścicielka i również Prezes Zarządu Biura Rachunkowego PROFINEO z Lublina

Ma za sobą ponad 20 lat pracy w finansach na stanowiskach Głównego Księgowego i Dyrektora Finansowego. Swoją wiedzą przez blisko 8 lat dzieliła się jako wykładowca na kursach i szkoleniach z zakresu rachunkowości, podatków, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, księgowych programów komputerowych. Od 15 lat jako właścicielka biura rachunkowego pogłębia swoją wiedzę i doświadczenie w dziedzinach związanych prowadzeniem biznesu: marketingu, sprzedaży, zarządzania. Biegły rewident. Członek grupy biznesowej BNI FORTUNA Lublin. Trzykrotna laureatka konkursu Księgowy Roku, zdobywczyni tytułu Najlepszego Księgowego woj. lubelskiego. W pracy zdyscyplinowana, wytrwała, kreatywna. Prywatnie matka 16-letniej córki, właścicielka dwóch psów, była tancerka, zagorzała czytelniczka, miłośniczka rozwoju osobistego, fanka przyrody, wycieczek rowerowych i Nordic Walking, marzycielka.

Jako mentorka podzieli się swoja wiedzą na temat:
- godzenia pracy z życiem rodzinnym i własnymi pasjami
- ustanawiania życiowych celów i znajdowania własnej drogi do ich realizacji
- zakładania i prowadzenia własnego biznesu
- odnajdywania piękna w codziennym życiu