Logo Działamy - Aktywizujemy - Rozwijamy

Projekty i Akcje

Biogramy nowych Ambasadorów Konkursu "Aktywność Kobiet"

page1Grono Ambasadorów Konkursu Aktywności Kobiet tworzą wybitne osobistości życia publicznego. Dołączyło do nich 6 osób z Lubelszczyzny.

Podczas tegorocznej Debaty "Kobieta jest..." w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym nominacje wręczał Pan Tomasz Pękalski Członek Zarządu Województwa Lubelskiego oraz Pani Jowita Tomaszewska Prezes Stowarzyszenia Aktywność Kobiet, reprezentująca również Panią Ilonę Antoniszyn Klik Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Uroczystość uświetniły swoją obecnością: Pani Magdalena Urbaś - Dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego, Pani Agnieszka Kowalska Głowiak Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Wojewódzkiego, oraz Pani Monika Lipińska Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Celem Konkursu jest docenienie osób, wspierających kobiety w takich dziedzinach jak: kultura, turystyka, rekreacja oraz wspieranie tożsamości lokalnej. W roku 2014 nową kategorią jest wsparcie w obszarze inicjatyw ze strony MŁODYCH- student/studentka; uczeń/uczennica.

Jesteśmy pewni, że w roku bieżącym, tak jak w 2013 r., przedstawiciele Lubelszczyzny na Gali finałowej Konkursu będą często wychodzić na scenę po odbiór nagród.


Dudziak HenrykHenryk Dudziak Radny Województwa Lubelskiego - nauczyciel, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, menadżer i animator kultury w środowisku szkolnym, organizator wielu  cyklicznych imprez kulturalnych, założyciel młodzieżowej szkolnej orkiestry dętej efektownie działającej od 20 lat, znanej w kraju i za granicą. Radny I, II, III, IV kadencji Sejmiku Województwa Lubelskiego przez dwie kadencje przewodniczący komisji edukacji, kultury, sportu i turystyki, przewodniczący rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Kolejowego w Lublinie.


ŁazowskiTadeusz Łazowski starosta bialski od początku funkcjonowania powiatu, a jeszcze wcześniej Przewodniczący Sejmiku Województwa Bialskopodlaskiego. Oprócz pracy samorządowej angażuje się w prace wielu organizacji społecznych. Wspiera i promuje działania na rzecz rozwoju kobiet  w obszarach życia społeczno ? gospodarczego. Efektem tego jest chociażby odbywający się już od 5 lat ?Sejmik Kobiet Powiatu Bialskiego?. Propagator programów profilaktycznych skierowanych do kobiet z terenu powiatu bialskiego. Wspiera działalność aktywnie funkcjonujących Kół Gospodyń Wiejskich i Kół Aktywnych Kobiet z terenu powiatu bialskiego.


Grażyna ŁojkoGrażyna Łojko ? Wiceprezes Zarządu PGE ds. Finansowych. Absolwentka Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Skłodowskiej- Curie w Lublinie oraz studiów podyplomowych MBA na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej i University of Illonois, Doradca Podatkowy. Wieloletnia praca w różnych segmentach: pełniła funkcje Głównego Księgowego w spółkach, pracowała w bankowości w obszarze nadzoru bankowego. Od 1998 roku do dzisiaj Członek Zarządu w Spółkach Kapitałowych. Pełniła również funkcję Członka Rad Nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Wielokrotnie nagradzana : Lubelski Orzeł Biznesu 2005 Kobieta Pracodawca Roku, Biznesmen Roku 2006  Dziennik Wschodni, Człowiek Roku  Województwa Lubelskiego w rankingu miesięcznika FORBES 2007, Lider Przedsiębiorczości 2008.


m-maniecki015Maciej Maniecki Prezes Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny - Wieloletni praktyk biznesu. Od 25 lat związany z branżą IT, współzałożyciel i Prezes Zarządu firmy Safo, która w 2007 roku weszła w struktury Asseco Business Solutions, a jako członek zarządu wprowadził firmę na Giełdę Papierów Wartościowych. Od pięciu lat udziałowiec i współzałożyciel spółek strartup?owych, zasiadający w zarządach lub pełniący rolę Doradcy Zarządu. Jeden z pomysłodawców ? założycieli, a od 4 lat Prezes Zarządu Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. Od 2010 r. Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. współpracy z przedsiębiorcami. Zasiada w Konwencie Politechniki Lubelskiej oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.


REKTOR OKdr hab. Stanisław Michałowski Rektor Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Jest politologiem, uznanym w Polsce ekspertem od problematyki samorządowej oraz polskiej myśli politycznej. Od 1998 roku kieruje Zakładem Samorządów i Polityki Lokalnej na Wydziale Politologii. Autor i współautor ponad stu różnego rodzaju rozpraw naukowych, należy do Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, Polskiego Towarzystwa Historycznego, Lubelskiego Towarzystwa Naukowego oraz Komitetu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Działania prof. dra hab. Stanisława Michałowskiego na rzecz współpracy nauki i biznesu oraz jego zaangażowanie w tworzenie lubelskiego ośrodka naukowego docenili przedsiębiorcy, przyznając mu w 2013 roku tytuł Honorowego Ambasadora Lubelskiego Klubu Biznesu. Podczas kadencji Rektora UMCS otrzymał dotąd m.in. takie tytuły i wyróżnienia, jak: ?Lubelski Orzeł Biznesu 2012? (za efekty realizacji inwestycji z udziałem środków unijnych) ?Uczelnia Liderów?, ?Aurea Praxis? oraz ?Dobra Uczelnia ? Dobra Praca?. Uniwersytet jest także laureatem konkursu ?Najbardziej innowacyjna i kreatywna Uczelnia w Polsce w tworzeniu perspektyw zawodowych?. Profesor zaangażowany jest w działania na rzecz studentów. Wielką wagę przywiązuje zwłaszcza do akademickiego sportu, czego wyrazem jest m.in. powrót koszykarek AZS UMCS do ekstraklasy.


dr Tomasz Rakowski Dyrektor TVP Lublin ? dr filozofii.

 

 

 

facebook_page_plugin
2022  Fundacja BezMiar   globbers joomla templates